Вправи для ранкової гімнастики

Вправи для ранкової гімнастики

Ранкова гімнастика

Спорт – невід’ємна частина здорового способу життя. А ранкова гімнастика як ніщо краще допомагає прокинутися і налаштуватися на активний робочий ритм. Але навіть завзяті спортсмени підтвердять, що часом так нелегко зібратися і змусити себе вранці зробити хоча б пару присідань. Прості вправи допоможуть вам подолати свою лінь і приведуть в форму ваше тіло.

Створіть комфортні умови

Не приступайте до комплексу вправ, ще повністю не прокинувшись. Походіть 15 хвилин, «відійдіть» від сну, випийте склянку чистої питної води з лимоном, не поспішаючи проведіть всі ранкові процедури, почитайте новини і лише потім приступайте до виконання зарядки.

Створіть навколо себе комфортну обстановку. Нехай місце для зарядки буде просторим і безпечним: ніяких гострих кутів і зайвих меблів, підлога повинна бути рівною і не слизькою. Вибирайте і відповідну «амуніцію»: вправи потрібно виконувати в спортивному одязі та взутті. Можна і босоніж – головне не в домашніх тапочках.

Комплекс вправ

Вранці можна обійтися без силових вправ, адже ваше завдання розбудити і підбадьорити організм, а не дати велике навантаження на серце з самого ранку.

Біг на місці. Перед виконанням комплексу вправ зробіть невелику розминку, щоб збільшити приплив крові до м’язів тіла. Кращий варіант – біг на місці протягом 5 хвилин.

Потягування. Початкове положення – стоячи, ноги на ширині плечей. Складіть кисті рук в замок, а долоні виверніть назовні. Піднімайте руки високо над головою і всім тілом потягуйтеся, при цьому тримаючи спинку і голову рівно. Виконувати цю вправу потрібно по 10-15 секунд в 3-4 підходи.

Перекати. Стати рівно, ноги розведіть на відстані 15 см. Зробіть глибокий вдих і підніміться на шкарпетки. Плавно видихайте і перекатуйтесь на п’яти. Цю вправу слід виконувати 20-25 разів.

Обертання. Виконуйте обертальні рухи головою, потім кистями рук, ліктями, плечима, ступнями, кісточками і колінами. По 10 разів на кожну частину тіла.

«Кішечка». Встаньте на карачки, тримайте голову паралельно підлозі. Зробіть вдих, при цьому нахиліть голову вниз, витончено вигинаючи спинку. Порахуйте до 8 і поверніться у вихідне положення.

Віджимання. Прекрасна кардіотренировка. Спортсменам зі стажем можна робити віджимання від підлоги на витягнутих ногах, новачкам – спираючись на коліна.

Розтяжка. Вправа на гнучкість. Сидячи на підлозі, робіть нахили корпусом вперед. Намагайтеся дістати грудьми до колін, а руками схопити свої ступні.

Опублікувати коментар