Втома після спортивного навантаження

Втома після спортивного навантаження

Втома після спортивного навантаження

Тренування закінчилось, ви добре попрацювали і повинні б пишатися собою, але замість цього відчуваєте апатію, сильну втому, брак сил. Не варто лякатися – це всього лише природна реакція вашого організму на посилену м’язову роботу. А ще це сигнал про те, що сили вже закінчуються, а значить, вам пора поберегти їх і подбати про себе.

Наш магазин

Причини виникнення втоми

Втома – це абсолютно нормальний стан організму, яке є реакцією на фізичне або розумове навантаження. Під час тренування ви втрачаєте багато енергії, причому витрачається вона поступово:

  • Спочатку ви використовуєте так зване «м’язове паливо» – креатинфосфат. Воно не допускає критичного зниження АТФ в м’язах, тобто зберігає необхідну для життєдіяльності енергію. Якщо запаси креатинфосфату добігають кінця, включається інше джерело енергії.
  • Глікоген – це складний вуглевод, який накопичується в печінці і м’язах. Саме він витрачається після того як запаси «м’язового палива» витрачені.
  • Наступним джерелом енергії стають «жирові депо» – ті самі зайві кілограми, через які багато хто приходить в зал.
Завдяки своїм захисним функціям організм не допускає занадто сильного зниження рівня глюкози. Коли ж зменшується швидкість синтезу АТФ в м’язових клітинах, ми починаємо відчувати сильну втому. Це необхідно для того, щоб людина могла вчасно зупинитися і відпочити.

Відновлення після тренування

 

Після фізичного навантаження потрібно обов’язково відпочити. Не ігноруйте почуття втоми – цей сигнал організму про те, що йому необхідно поповнити сили.

Щоб швидко відновлюватися після тренувань, дотримуйте кілька нескладних правил.

Повноцінне збалансоване харчування. Якщо у вас немає можливості нормально поїсти відразу після занять, можна випити протеїновий коктейль, щоб відновити запаси енергії. На користь підуть і глютамин, ВСАА, а також повільні і швидкі вуглеводи. Підтримати організм в непростий період активних тренувань допоможуть полівітамінні комплекси. Нарешті, не забувайте пити воду в достатній кількості, щоб не допустити зневоднення.
Повноцінний спокійний сон – найважливіший елемент відновлення після фізичних навантажень. Саме під час сну організм швидше за все позбавляється від втоми. Щоб м’яко перейти в стан спокою, можна прийняти ввечері гарячу ванну або зробити легкий масаж.
Режим тренувань допоможе вам раціонально розподілити навантаження. Навіть три годинні тренування в тиждень незабаром дадуть помітний прогрес, особливо якщо ви їх доповните парочкою півгодинних аеробних сетів. Для підтримки форми можна займатися ще менше – головне, робіть це регулярно.
Втома – це захисний інструмент вашого організму. Уважно прислухайтеся до відчуттів, не нехтуйте своїм станом. Якщо перед тренуванням у вас ще болять м’язи, не пропускайте заняття, але займіться опрацюванням інших м’язових груп, або зробіть мінімальне навантаження. Пам’ятайте: втома – неодмінний атрибут фізичних вправ, але вона не повинна бути надмірною. Дбайливо ставтеся до свого організму, піклуйтеся про нього і радійте результатами своєї праці!

Опублікувати коментар