Історія виникнення TRX петель

Історія виникнення TRX петель

Історія виникнення TRX петель

Тренажер TRX – саме так називаються багатофункціональні петлі для роботи з власною вагою. Досить часто TRX зустрічається в арсеналі персональних тренерів, а також є невід’ємною частиною тренувального обладнання в фітнес центрах. Що ж таке TRX, наскільки ефективний цей тренажер у використанні і яка його історія? Про все це та багато іншого я розповім в цій статті.

Купити TRX петлі

Не можна не відзначити те, що люди з найдавніших часів працювали з вагою власного тіла, тобто єдиним обтяженням для розвитку фізичної форми було власне тіло. В ті часи не було ніякої автоматизованої техніки на кшталт машин і тим більше розбірних штаг і тренажерів. Люди добували їжу, полювали і пересувалися виключно на своїх ногах і не підозрюючи про можливість існування тих технічних нововведень, що існують в наш час. За рахунок цього, їх фізична форма була чудова з усіх боків, починаючи від естетики і закінчуючи силою, витривалістю і здоров’ям організму. Системи тренувань з вагою власного тіла все частіше і частіше приймають за легку фізкультуру, багато знань вже забуті і практично ніде не застосовуються. Залізо стає альтернативою методикам минулого, в той час як кількість тренажерів у фітнес центрах неминуче зростає. Робота зі своєю вагою – ключ, до здорового, гармонійно розвиненого і по-справжньому сильного тіла і TRX – не виняток.

TRX Петлі

Передісторія створення TRX

TRX останнім часом дуже популярні, але вправи, які можна виконувати в TRX існували ще в античні часи, саме тому переважна кількість вправ, що виконуються на цьому тренажері ефективні. На рівні нервової системи багато вправ знайомі людському тілу (підтягування, віджимання, присідання), завдяки фізичному досвіду наших предків.

Якщо провести ще одну паралель з колишніми часами, то 1866 рік був особливим в історії виникнення TRX – саме в цьому році з’явилися перші прототипи цього тренажера в книзі “Athletic sports for boys”, яка була опублікована в Нью Йорку видавництвом “New York, Dick & Fitzgerald “. Можливо, творці TRX спиралися саме на цю книгу. У будь-якому випадку, якщо подивитися на ілюстрації з цієї книги, можна знайти багато спільного. Подібні вправи користувалися великою популярністю у акробатів того часу.

Мода на фітнес і спорт стрімко прогресує з кожним днем, розробляються тренувальні програми, конструюються все більш досконалі тренажери і одночасно з цим, з’являється простий і ефективний тренажер TRX, який успішно вписався в тренувальний процес і сучасне спортивне обладнання. Як показує практика, все геніальне – просто. Так ефективні системи роботи з власною вагою давніх часів перетікають в більш сучасну форму у вигляді тренажера TRX. З одного боку, петлі TRX дуже прості по своїй конструкції, з іншого боку в них можна виконати величезну кількість вправ, які при належному підході виводять функціональність і естетичність тіла на новий рівень. Незважаючи на це, застарілі системи тренувань зі своєю вагою не йдуть на другий план, а навпаки, виступають фундаментом для роботи з TRX.

Cкажімо, віджимання від підлоги і віджимання в TRX однакові з біомеханіки руху, але за рахунок того, що руки в петлях TRX знаходяться в підвішеному стані і можуть рухатися у всіх площинах, виконання вправи вимагає більше зусиль, ніж віджимання від підлоги. Крім усього іншого, стабілізатори, завдяки яким ми утримуємо руки в петлях статично, включаються в роботу сильніше, що, природно, ускладнює завдання і збільшує навантаження при виконанні віджимань в TRX. Таких прикладів можна навести безліч. Головною відмінністю вправ в TRX від класичних вправ зі своєю вагою в тому, що при роботі в TRX, як ми вже переконалися, сильно завантажуються м’язи стабілізатори.

Ренді Хетрік – винахідник петель TRX

Цікавим є той факт, що творець петель Ренді Хетрік під час служби був морським котиком. Так як тренувального обладнання фактично не було, він з товаришами по службі шукав спосіб вивести себе на пік фізичної форми при мінімальному оснащенні. Роздуми і пошуки Ренді Хетрік привели його до створення унікального інструменту для тренування власного тіла за допомогою старих поясів джиу-джитсу і лямок парашута, що називається “з того, що було”. Після експериментів з імпровізованим оснащенням він зрозумів наскільки ефективна може бути подібна система. Таким чином в кінці 80-х років були винайдені петлі TRX. У 2001 році Хетрік залишив службу заради поліпшення свого продукту і як ми можемо помітити, не дарма. До 2005 року він отримав інвестиції і почав будувати свою власну фірму, займаючись популяризацією свого продукту на ринку.

Після того, як тренажер TRX був представлений широкій громадськості, у TRX з’явилася маса фірм конкурентів, які робили схожий продукт, але так чи інакше, завдяки якісному маркетингу, хорошою системою продажів і навчання, компанія TRX займає лідируючі позиції. Саме тому перша асоціація з петлями у більшості людей, це TRX, а не ASeroSling ELITE (фірма конкурент). Я, до речі кажучи, використовую петлі іншої фірми, які дешевше, але за якістю не поступаються оригіналу.

Як бачите, історія TRX досить цікава і незвичайна, що тільки додає шарму до цій конструкції. На даний момент фізична підготовка в TRX є невід’ємною частиною служби морських котиків США.

Так само хочеться сказати пару слів про унікальності тренувань в TRX:

  1. Універсальність. Петлі можна використовувати як для тренувань в будинку, так і на вулиці. Вони не займають багато місця і поміщаються в маленький мішечок. Їх можна взяти на природу і в подорож. Таким чином можна тренуватися завжди і всюди, без шкоди для тренувального процесу. Кріпити петлі можна до турніка, стовпів, гілок і навіть до дверей, за допомогою спеціального анкера, який йде в комплекті.
  2. Економія часу. За рахунок того, що все тренування здійснюється в петлях, нам не потрібно витрачати час на переміщення від одного снаряда до іншого, весь тренувальний процес проходить в одному місці за допомогою петель, що дозволяє зробити тренувальний процес незалежним.
  3. Варіативність кутів тіла. Тренуватися в даному тренажері можна під різними кутами, завдяки цьому ми можемо не тільки максимально опрацювати різні області м’язів, але і прогресивно збільшувати навантаження. За рахунок цього петлі можуть використовуватися як новачками, так і досвідченими спортсменами. Працюючи в них відповідним чином, можна як розвинути і наростити гармонійну мускулатуру, так і скинути зайву вагу.
  4. Координація. Тренажер відмінно розвиває баланс, гнучкість і координацію. Під час виконання більшості вправ напружені м’язи преса, що сприяє його розвитку і зміцненню.

Як ви вже зрозуміли, TRX – не тільки модний, але і дуже ефективний спосіб розвинути своє тіло в максимально комфортних умовах. Спробуйте позайматися в петлях хоч раз, щоб переконатися в цьому на практиці.

Опублікувати коментар