Біг

Як правильно бігати?

Як правильно бігати?

Незважаючи на те, що на перший погляд біг здається буденним різновидом спорту, для продуктивних бігових тренувань необхідні теоретичні знання його основ, про які зараз і піде мова.

Техніка бігу

Вірне положення корпусу і постановка стопи під час бігу дозволять виключити виникнення розтягувань, переломів і інших травм, характерних для бігу, а також дає можливість бігунові витрачати менше сил і енергії.

Корпус повинен знаходиться в рівному становищі або бути трохи нахилений вперед. Основна помилка всіх початківців, коли корпус завалюється назад, тим самим ускладнюючи біг силою тяжіння. Плечі повинні бути опущені і розслаблені. Коли вони напружені, витрачається зайва енергія.

Є кілька основних способів постановки стопи: тільки на носок, на повну стопу, перекат з п’яти на носок і з носка на повну стопу. Вибір способу постановки стопи залежить від дистанції і часу бігу.

Підходяща для новачків вважається техніка перекату з п’яти на носок, так як вона є найпростішою з усіх. Але при застосуванні цієї техніки слід підбирати правильне і зручне взуття, щоб убезпечити себе від пошкоджень і забезпечити комфортну пробіжку. При бігу на довгі дистанції найбільш ефективною вважається постановка стопи з носка на повну стопу, на короткі – постановка на носок, але ця техніка досить складна, тому її, в основному, використовують професіонали. Найважчим є біг на повній стопі, через свою специфіку він чреватий серйозними травмами.

Основи дихання

По-перше, воно повинно відбуватися і носом, і ротом одночасно. При диханні носом кисень засвоюється краще, але варто враховувати, що для дихання одним носом потрібно мати добре розвинене носове дихання, до того ж кількості що надходить через ніс повітря може бути недостатньо при швидкому бігу і великому навантаженні. А коли дихання відбувається і через ніс, і через рот, організм поповнюється і легкозасвоюваним киснем, і тим, який засвоюється складніше, що гарантує повноцінне функціонування організму.

По-друге, не варто намагатися синхронізувати частоту дихання з кроками. Потрібно слухати свій організм, вдихати і видихати з тією періодичністю, яка комфортна.

По-третє, про дихання необхідно пам’ятати з самого початку, тому що при неконтрольованій респірації можна почати задихатися вже на половині шляху.

Час і місце

Новачкам не варто бігати відразу багато, бажано поступово збільшувати навантаження. Перші місяці можна бігати через день, по часу буде достатньо близько півгодини. Визначати відповідний час доби для пробіжки варто по хронотипу, враховуючи, коли активність на піку. Якщо ви жайворонок, вам більше підходить ранок, якщо сова – вечір. Також можна бігати і вдень, але в теплу пору року днем ​​зазвичай дуже жарко, так що краще кілька разів подумати, перш ніж піддавати свій організм впливу високої температури, яка в сукупності з фізичним навантаженням буде несприятливо впливати на тіло.

Ще однією важливою частиною бігових тренувань є місце їх проведення. Допускається біг по землі, асфальту, траві, піску, на стадіоні по спеціалізованим доріжках. Хорошим варіантом є періодична зміна місцевості. Це дозволяє задіяти додаткові групи м’язів, так як їх включеність в роботу може змінюватися від складності обраної поверхні.

Головне, пам’ятати, що будь-який вид фізичного навантаження повинен приносити лише користь і задоволення.

Опублікувати коментар