Ранкова зарядка

Ранкова зарядка

Ранкова зарядка

Привіт всім, дорогі читачі, на цей раз ми поговоримо про зарядку. Незалежно від того, чим ви займаєтеся, будь то це пауерліфтинг, бодібілдинг, воркаут, бокс або баскетбол, буде не зайвим, якщо ви завжди будете робити зарядку вранці. Багато людей вважають, що зарядка – нудна дрібниця, нехтують її або ж виконують її невірно, внаслідок чого ризикують отримати травму суглобів або розтягнення зв’язок. Я і сам не завжди можу змусити себе робити зарядку і знаю, як важко включитися в процес не з чуток, однак, це не означає, що потрібно вестися на поводу у ліні і починати свій день без неї. Що ж таке зарядка, як її виконувати, і для чого вона потрібна, я розповім в цій статті.

Для чого потрібна зарядка?

Зарядка є своєрідним прологом основного тренування і служить засобом підготовки нашого тіла до фізичної активності протягом дня. Перед тим, як тренуватися важливо розуміти наскільки наш організм готовий до навантажень. Зарядка з ранку, дозволить розігріти наші м’язи, зв’язки і суглоби і мінімізувати можливі травми і розтягування в ході не тільки тренувального процесу, але і в перебігу дня. Хтось може займатися в жарку пору року, хтось в холодну, клімат безпосередньо впливає на температуру нашого тіла, а значить і на температуру наших м’язів, відповідно. Хтось працює в офісі просиджуючи багато годин за монітором, а хтось, навпаки, на ногах. Так чи інакше, в якому кліматі не працювала би людина і який рівень фізичної активності в процесі дня у неї не був, важливо робити зарядку, щоб мінімізувати вплив зовнішніх факторів середовища на наш організм. Якщо це малорухливий спосіб життя і холодний клімат, значення зарядки зростає в рази, але це не означає, що її не потрібно виконувати при теплому кліматі.

Приоритет зарядки

Незалежно від того скільки часу виділено на тренування і складності фізичної активності, завжди потрібно проводити повноцінну зарядку. Не варто нехтувати зарядкою, важливо, щоб вона стала позитивною звичкою у вашому житті і заряджала вас енергією щодня! Від неї безпосередньо залежить результативність основного тренувального процесу, якщо у вас днем ​​намічене тренування і, що більш важливо, здоров’я ваших суглобів, зв’язок, та й в цілому здоров’я організму. Тому, перше, що потрібно усвідомити це те, що нехтувати зарядкою ніяк не можна!

Темп зарядки

Кожен рух в процесі зарядки важливо виконувати плавно, акуратно, в найбільшій амплітуді, але і перегинати палицю не варто – надто велика амплітуда роботи суглобів може бути травмонебезпечно, тому слід утриматися як від різких рухів, так і перерозгинання в тих чи інших суглобах.

Найчастіше можна зустріти людей, які роблять зарядку в дуже швидкому темпі: різкі обертання в плечових і ліктьових суглобах, швидкі нахили вперед і назад, ривки шиєю в різні боки – все це може призвести до травм. Якщо і хочеться зробити зарядку в швидкому темпі, спочатку потрібно розім’ятися в повільному і плавному темпі, щоб нічого не розтягнути. З іншого боку, я б рекомендував робити зарядку завжди плавно і акуратно, так як, якщо ви опрацьовує кожен суглоб в повільному темпі, в швидкому темпі не буде ніякої необхідності. Звичайно, у всіх буває бажання різко смикнути шиєю і почути хрускіт семи шийних хребців, але, повірте, це буде зайвим і користі вже точно не принесе.

Час зарядки

Зарядку можна виконувати, як п’ять хвилин, так і тридцять. Точної цифри тривалості зарядки не існує. Її завдання – максимально прогріти м’язові структури і організм в цілому, а значить, час, який потрібен для досягнення цієї мети може варіюватися, як завгодно. Інакше кажучи, чим довше йде зарядка, тим краще!

Спосіб виконання зарядки

Зарядка буває, як суглобова за допомогою різних обертальних і похилих рухів в основних центрах нашого тіла, так і кардіо (біг, велосипед, еліпсоїд). Однак, під час будь-якої кардіо зарядки в роботу включається безліч суглобів, які спочатку можуть бути не прогріті і не готові до навантаження. Виходячи з цього, важливо починати зарядку з суглобових варіантів і тільки потім переходити до кардіо навантажень. Варіації на цей рахунок можуть бути зовсім різні:

1. суглобова зарядка => кардіо => вправи на малі групи м’язів (литкові, прес);

2. суглобова зарядка => скакалка / еліпсоїд / біг;

3. просто суглобова зарядка і т.д.

В ідеалі слід виконувати повноцінну суглобову зарядку до першого поту і закінчувати її кардіо навантаженням і роботою на малі групи м’язів, наприклад, виконати суглобову зарядку, пробіжку і зробити кілька вправ на прес і ікри.

Опублікувати коментар