ОСНОВНІ ПРАВИЛА ФІТНЕСА ЗИМОЮ

Основні правила фітнеса зимою

Основні правила фітнеса зимою

Коли до відпустки ще далеко, на вулиці холодно і мало сонця, – все налаштовує на те, щоб довше повалятися в ліжку.

Прийшовши з роботи в будні, хочеться скоріше влаштуватися перед телевізором.

Не дивно, що в холодну пору року до декількох набраних кілограмів ваги ми ставимося як до чогось неминучого.

Однак цих проблем цілком можна уникнути, якщо займатися спортом взимку!

Навіщо займатися спортом взимку?

Від того, наскільки ми активні, залежить імунітет, загальне самопочуття і навіть настрій. На жаль, взимку ми менше рухаємося.

Раз вже прогулянкам заважають то холоднеча, то опади, то  сніжна каша на тротуарах, взимку особливої ​​актуальності набувають кардіотреніровки і заняття йогою.

Якщо холоди вас не лякають, то як зимове навантаження підійде: катання на ковзанах або лижах, зимовий воркаут і навіть гра в сніжки – кожен вибирає сам. Важливо не те, які саме рухи здійснювати – важливо рухатися в принципі.

Як займатися спортом в залі

Зимові тренування мало чим відрізняються від тих, що робляться в іншу пору року. Однак краще, якщо вони будуть більш насиченими – це підстьобне метаболізм. Оптимальний час занять – по 20-30 хвилин два-три рази на тиждень.

Взимку особливо корисні кардіотреніровки, спрямовані на регуляцію роботи серцево-судинної системи, – наприклад, регулярні заняття на велотренажері або біговій доріжці.

Коли опинитеся в залі, приділіть більше часу розминці, адже взимку м’язи розігріваються довше. А ось остигає тіло швидше, тому особливої ​​актуальності набувають вправи на розтяжку.
На початку занять розтяжка дозволить розігріти і розслабити м’язи. В кінці заняття розтяжка покращує кровообіг, виводячи з м’язів продукти метаболізму і попереджаючи пост-тренувальну біль.

Взимку м’язи менш еластичні, погано розтягнуті. Справитися з цим допоможуть заняття йогою. Також йога покращує травлення і запобігає накопиченню токсинів, підвищує імунітет і заряджає енергією.

Як займатися спортом на вулиці

Щоб зимові тренування приносили тільки користь і не обернулися купою проблем, варто дотримуватися простих правил:

 – одягайтеся правильно;
– не поспішайте;
– не перестарайтеся;
– не забувайте розігрівати м’язи;
– вибирайте правильне взуття;
– дихайте правильно;
– враховуйте погодні умови;
– не забувайте пити;
– правильно закінчуйте тренування.

Що точно не потрібно робити взимку на вулиці

Де б не проходило тренування: на вулиці, в спортзалі або удома, обов’язково прислухайтеся до своїх відчуттів. Ніколи не займайтеся спортом через силу – можливо, ви захворієте, і організм намагається повідомити вам про те, що йому потрібно відлежатися.

При цьому намагайтеся не йти на поводу у власної ліні: якщо вже вийшли на вулицю, умовте себе почати тренуватися. Зовсім скоро ви зігрієтеся, і організм скаже вам спасибі за навантаження.
Закінчивши тренування – відразу ж йдіть додому і переодягніться. Навіть якщо ви планували погуляти після тренування, не варто вирушати на прогулянку у вологому одязі.

Знайдіть однодумців, діліться успіхами і підтримуйте один одного.

Будьте здорові!

Опублікувати коментар