Біг- користь для здоров'я

Біг – користь для здоров’я

Біг – користь для здоров’я

Мода на заняття бігом шириться величезними темпами. Пропаганда здорового способу життя щорічно залучає в рух бігунів чималу кількість офісних працівників, які постійно страждають від гіподинамії. Початківці бігуни тренуються як для зміцнення здоров’я, так і схуднення. Ті ж, хто займається цим професійно, просто хочуть поліпшити свої результати на змаганнях. Різні заходи з марафонського бігу, бігу підтюпцем і спортивної ходьби проводяться все частіше, а розмах їх вражає.

У великих містах це вже стає обов’язковим елементом самих різних культурно-масових заходів. Отже, число бігунів зростає, але з цим, на жаль, збільшується і кількість травм. В кабінети ортопедів і фізіотерапевтів все частіше потрапляють пацієнти з травмами гомілковостопних суглобів, болями в колінах, стегнах і хребті, а ще – з розтягуванням м’язів. Подібні проблеми виникають, найчастіше, через неправильну і недостатню підготовку. Яким би доступним і простим не здавався біг, займатися їм варто лише після деяких підготовчих процедур і проміжних етапів тренувань.

Ті люди, які хочуть скинути зайву вагу, повинні пам’ятати, що подібний вид спорту значно навантажує їх суглоби. Кожен додатковий кілограм стає причиною збільшення інтенсивності стирання суглобових хрящів. У подібних ситуаціях рекомендується скористатися скандинавською ходьбою. Цей різновид фізичної активності представляє собою ходьбу зі спеціальними палицями, що вимагає великої витрати енергії і, одночасно, знижує навантаження на суглоби.

Цікавою альтернативою може стати і заняття на тренажері, що імітує біг, але не справляє такого тиску на наш опорно-руховий апарат. Та й саме навантаження при занятті на подібному пристрої може регулюватися, що дозволяє зіставляти її з можливостями конкретної людини. Ризик отримання травми також зростає і в тих випадках, коли ми намагаємося досягти відчутних результатів за дуже короткий термін і піддаємо себе великим навантаженням.

Не варто забувати і про правильну екіпіровку, яка має на увазі наявність зручного та надійного взуття, здатного підтримати і захистити ноги. Та й вибір місця для тренувань має значення. Не варто починати біг по території, що відрізняється твердим покриттям. Замість тротуару, бетону або асфальту варто вибрати парк або лісову грунтову дорогу. У свою чергу, біг по піщаному або кам’янистому грунту приховує в собі ризик отримання травми гомілковостопного суглоба.

Крім самої процедури бігу, важливо також пам’ятати і про те, що нашому організму необхідні вправи для інших частин тіла, які дозволять підготувати м’язи до навантаження. Сидячий спосіб життя і брак фізичної активності призводить до зниження рухливості суглобів і м’язовому дисбалансу. Іншими словами, м’язовий тонус, наприклад, у офісного працівника, значно знижується, а обмеження рухливості особливо позначається на тазостегнових суглобах і хребті.

Саме на розтягуванні м’язів, які відповідають за функції згинання та розгинання кінцівок, необхідно зосередитися. Відповідно, перед початком занять бігом, треба пам’ятати про розминку, а вже потім – не забувати про правильний темп. Для початку, не рекомендуємо вам бігати дуже швидко – повільний і плавний вихід на необхідний рівень активності буде набагато кориснішим. Ідеальне навантаження для початківців може визначатися здатністю говорити під час бігу, не збиваючи дихання.

Після тренування необхідно заповнювати кількість рідини, яка була втрачена. Ну і обов’язковим фіналом стане заключна розминка, яка допоможе плавно заспокоїти розігріті м’язи. Якщо після декількох тренувань, незважаючи на відповідний підхід і виконання необхідних вимог, виникає біль під час здійснення вправ або після самих занять, слід звернутися до лікаря або фізіотерапевта. Дотримання всіх цих правил допоможе вам зробити свої заняття бігом не тільки корисними, але й приємними.

Опублікувати коментар