Спорт після сорока

Спорт після сорока

Спорт після сорока

Якщо Ваш вік близький до сорока років, а Ви тільки, що вирішили зайнятися спортом, в першу чергу, проконсультуйтеся з медиками. Зверніть особливу увагу на артеріальний тиск і частоту пульсу, пройдіть пробний тест на відновлення пульсу. Краще сходити до терапевта і з ним визначити можливі протипоказання для тих чи інших видів навантажень, і вправ.

У разі якщо особливих протипоказань не буде, і Ви вирішите займатися без особистого тренера, замовте для себе програму тренувань або ж складіть її самі, з огляду на свій вік, вагу, початкову підготовленість організму до навантажень. У програму Обов’язково внесіть аеробні навантаження, не нехтуйте і вправами на гнучкість і розтяжку. Силові навантаження обмежте, виходячи зі свідчень артеріального тиску і частоти пульсу.

Для початку підготуйте серцево-судинну систему, шляхом занять спортивною ходьбою і легким бігом, протягом 40 – 60 хвилин два-три рази на тиждень. Чудовою альтернативою стане плавання або їзда на велосипеді.

Перед початком силових навантажень, необхідно обов’язково зробити розминку, розігріти м’язи і розім’яти суглоби. Приділіть цій процедурі не менше десяти хвилин.

Приступаючи до силових або, як ще їх називають, анаеробним вправам, враховуйте, що Вам вже не вісімнадцять, не слід гнатися за великими вагами. Краще зробити більшу кількість повторень (15-20) в три-чотири підходи. При підвищеному тиску уникайте вправ, коли голова знаходиться нижче рівня тіла. Обов’язково стежте за частотою пульсу. Найкраще підійдуть вправи зі своєю вагою: підтягування, віджимання, присідання, підтягування колін до грудей, висячи на перекладині і т.д. Відпочивайте між підходами півтори-дві хвилини.

Після сорока, дуже важливо підтримувати гнучкість, так, як тіло, з роками, без гімнастики, швидко втрачає свою еластичність. Добре підійдуть нахили вперед-назад, вправи для розтяжки ніг, із затримкою, як в йозі, що дозволяють, якийсь час залишатися в позиціях, що розтягують м’язи і сухожилля. Такі вправи, спрямовані на розтяжку, рекомендується робити в кінці кожної силового тренування.

Не зайвим буде, при постійних заняттях спортом, в будь-якому віці, хоча б двічі на місяць відвідувати сауну або російську баню, дотримуючись, при цьому, всіх правил прийняття банних процедур для свого віку. Обов’язково раз на місяць відвідуйте масажиста.

Дотримуючись легкої дієти, виключивши з раціону особливо жирну їжу і алкоголь, а також два-три рази на тиждень відвідуючи спортивний зал, не дивлячись на вік, за півроку Ваша душа і тіло знайде свій так званий рай. Удачі вам!

Опублікувати коментар