Розтяжка м'язів після тренування

Розтяжка м’язів після тренування

Розтяжка м’язів після тренування

Кілька хвилин вправ на розтягування можуть казково прискорити зростання твоїх м’язів.

Середньовічна західна цивілізація наполягала на умертвіння плоті, вважаючи її джерелом гріховних бажань. Однак йоги, які жили в той час, наполягали на протилежному.

Згідно індуїзму, тіло і розум – це єдине ціле, так що шлях до божественного просвітління лежить через однаково важливі розумові та фізичні вправи.

Розвитку тіла йоги приділяли менше уваги, ніж вихованню містичних властивостей свідомості. З філософією йогів можна сперечатися, проте головна концепція індуїзму підтверджена сучасною наукою: високий здоровий дух живе тільки в здоровому тілі.

Пози йогів вражають своєю гімнастичною складністю, проте головною умовою підготовленості є зовсім не фізична сила, а вражаюча гнучкість. Цій властивості тіла йоги надавали воістину божественний сенс.

Як не дивно, але матеріалістично налаштовані вчені, які взялися вивчати вплив гнучкості на здоров’я людини, зіткнулися з цілою низкою непояснених явищ.

Зокрема, виявилося, що розвиток гнучкості у зрілих людей викликає виразний ефект омолодження! Регулярний тренінг гнучкості покращує гормональний фон організму, підвищує інтелект і … потенцію!

Коли і навіщо робити розтяжку м’язів

 

Вправи на розтяжку тягнуть за собою потужний ефект релаксації, тому перед силовим тренуванням розтягуватися не можна. (Якщо тільки зовсім трохи.)

Час розтяжки – після тренування. Ось тут 10 хвилин продуманих і грамотних рухів досить, щоб скоротити термін відновлення на 15-25%!

Втім, для культуриста куди важливіше інше. Силові вправи з часом закріпачують суглоби. Будь ви пауерліфтером, це можна було б назвати позитивним явищем. Сполучна тканина грубіє, стає товщою і тим самим зміцнює суглоби.

Однак в бодібілдингу все навпаки, втрата гнучкості скорочує амплітуду вправ.

І це заважає вашим м’язам рости!

Згідно з останньою науковою концепцією, зростання м’язових обсягів продиктоване простим розтягуванням оболонок м’язових волокон.

Ці оболонки мають великий запас еластичності. Під дією багаторазових повторів кожне волокно потовщується, розтягуючи свою зовнішню оболонку. Потім кров відливає, і еластичний корсет оболонки стискається, повертаючи волокну колишній обсяг.

Як відомо, вода камінь точить. Багаторічні тренування виснажують ресурс еластичності сполучних оболонок волокон, і вони починають помалу розтягуватися. В результаті волокна стають все товщі і товщі, немов велосипедне колесо під дією насоса.

Відбувається те, що і називається зростанням м’язових обсягів. Якщо процес не підтримувати регулярною «підкачкою», м’язи перетворюються в проколоту шину.

Оскільки мова йде про масштаби мікросвіту, на розтягнення оболонок йдуть роки. Наприклад, шлях в профі займає близько 10 років.

А тепер слухайте! Виявляється, біологічному механізму, який стискає діаметр волокон, можна перешкодити! Для цього потрібно всього лише сильно розтягнути робочий м’яз!

Самі подумайте, раніше механізм еластичності пручався тільки поперечному розширенню волокон, ну а тепер він буде змушений протистояти ще й поздовжньому розтягуванню. А це означає, що сили стиснення значно ослабнуть!

Коротше, до одного виду розтягування ви додасте інший. Зрозуміло, що так прогрес піде швидше.

Регулярно практикуйте розтяжку робочих м’язів після тренування (та ще й між сетами), і ви отримаєте реальне прискорення зростання м’язових обсягів!

Опублікувати коментар