Що потрібно знати любителю велосипедного спорту

Що потрібно знати любителю велосипедного спорту?

Що потрібно знати любителю велосипедного спорту?
Пляшки та шейкери
Людина, яка веде активний спосіб життя, більш витривала, має хороший імунітет і міцне здоров’я. Велоспорт – один з видів активного проведення часу, який забезпечує перераховані вище плюси. Для регулярних велозаїздів знадобитися хороший байк. Багато хто користується послугою оренди, але краще купити модель, яка підходить саме вам за всіма анатомічними особливостями. Для цього потрібно вибрати відповідний магазин велосипедів і протестувати кілька варіантів. Зробивши покупку, можна приступати до освоєння просторів міста, заміської території, гірської місцевості і т.д. Щоб їзда приносила задоволення, а головне – користь, потрібно спиратися на наступні рекомендації:

1. Попередня підготовка.

Перед виїздом потрібно відрегулювати кожен механізм. Сідло має відповідати анатомії людини (вузькі – для чоловіків, широкі – для жінок). Висота сідла регулюється під зріст користувача. Ви повинні спокійно діставати до землі під час сидіння. Кермо має перебувати на такій відстані, щоб руки були злегка зігнутими в ліктях. Відстань між сідлом і кермом залежить від моделі. У прокаті не завжди буде зручна рама з відповідними для вас параметрами, тому краще придбати власний велосипед.

2. Гальмуємо правильно.

Навіть найякісніші дискові гальма можуть швидко зноситися, якщо користуватися ними занадто часто. Тому, бажаючи зберегти працездатність колодок, гальма потрібно використовувати тільки в разі потреби. Ідеальний варіант – перестати крутити педалі за 200 метрів до перешкоди і плавно натиснути на гальмівні ручки. Пам’ятайте, що вплив на передні і задні гальма має бути рівномірним. Якщо перешкода з’явилася раптово або ви її не помітили, натискаючи на гальма, корпус потрібно перемістити максимально назад, щоб не вилетіти з сідла.

3. Стиль їзди.

Хтось любить їздити повільно, озираючись на всі боки, хтось віддає перевагу швидкісній їзді, але для максимальної користі потрібно правильно крутити педалі. Рівномірність – запорука максимальної користі від велосипедного спорту. Але як бути у випадку з різними ділянками дороги (вгору / вниз, якість дорожнього покриття)? Під рівномірністю мається на увазі не швидкість руху, а частота обертів.

4. Поступово збільшуємо темп.

Якщо ви спокійно освоюєте 20-30 км. їзди, значить настав час для збільшення темпу. Намагайтеся змусити себе їхати трохи швидше, ніж зазвичай. Доречно використовувати пульсометр. Таким чином, ви зможете зафіксувати свій робочий пульс. Бажано, щоб він не виходив за межі 150 уд / сек. Швидкість потрібно збільшувати поступово. Зміна показника відразу на 5 км. – досить велика. Звикнувши до 25 км. / год, відразу освоїти 30 км. / год буде дуже складно. Тому допустимим збільшенням швидкості вважається 2-3 км / год.

5. Не бійтеся потіти.

Багато велосипедистів в результаті появи вологих плям на футболці розцінюють як стоп-фактор, припиняючи навантаження. Деякі розглядають навіть можливість застудитися. Але потіти – це важливо. Це говорить про те, що ви досягли свого робочого пульсу, на якому потрібно продовжувати працювати.

6. Катайтеся в погану погоду.

Похмуро і холодно? Дрібний дощ? Вітер? Все це не повинно бути перешкодою для велотрекінга. Крутити педалі в теплий сонячний день може кожен. Їзда під час поганої погоди виробляє стійкість характеру.

7. Велопоход на декілька днів.

Один з варіантів зробити крок на один щабель вище в велоспорті – участь в заїзді на декілька днів. Ми зможете мобілізувати сили характеру і випробувати свої можливості. Час від часу потрібно практикувати вихід із зони комфорту.

8. Питний режим.

Під час тренування потрібно пити воду. Якщо ви катаєтеся в жаркий день, з собою потрібно взяти дволітрову пляшку. Відновлення водного балансу дуже важливо і позначається на стомлюваності і тривалості тренування. Пийте стільки, скільки вимагає організм. Важливе зауваження: вода повинна бути без газу і не солодка. Газовані напої можуть викликати здуття кишечника і больові відчуття. Від солодкої води пити буде хотітися ще більше, до того ж кількість цукру в вкрай висока.

9. Наявні травми.

Не зловживайте велосипедом, якщо у вас є травми хребта. Під час їзди спина знаходиться в постійній напрузі, що може бути небезпечно для пошкодженого місця.

10. Без зупинок.

Для більшої ефективності намагайтеся якомога рідше зупинятися. Роблячи зупинку, а потім знову набираючи швидкість, ви даєте м’язам відпочинок. Безперервні тренування швидше принесуть результат. До речі, велогонщики ніколи не мають зайвої ваги. Бажаючи схуднути, велоспорт повинен стати вашим улюбленим заняттям.

11. Екстремальна їзда.

Катаючись на велосипеді певний час і вирішивши, що ви вже професійний любитель, не поспішайте освоювати екстремальні трюки без допомоги справжніх професіоналів. У гонитві за відчуттями адреналіну багато хто нехтує правилами безпеки і як результат потрапляють до лікарні. Якщо бажання екстриму неможливо перебороти, запишіться в школу велотрекінга, де під наглядом фахівців ви зможете навчитися трюкам.

12. Майте мету

Наприклад, на сьогоднішній день ви проїжджаєте 25 км. за один заїзд. Поставте мету проїхати 70 км. і поступово йдіть до неї. Маючи мрію досягти більшого, процес їзди буде завжди цікавим.

P.S.

Дотримуючись цих простих вказівок, велосипедний спорт принесе задоволення і користь. Відпочити від шаленого ритму життя можна за кермом велосипеда.

Опублікувати коментар