Коли чекати результатів тренувань

Коли чекати результатів тренувань?

Коли чекати результатів тренувань?

Як скоро з вашим тілом відбудуться бажані зміни? Коли ви починаєте займатися фітнесом, це питання стає найбільш інтригуючим. Звичайно, зміни хочеться побачити якомога швидше, інакше навіщо проводити стільки часу в тренажерному залі? Але відразу ви отримаєте тільки дозу гормонів радості і хороше самопочуття. Для всього іншого знадобиться час.

Як швидко ростуть м’язи?

Швидкість набору м’язової маси залежить від безлічі індивідуальних чинників. Важливі не тільки ваш рівень фізичної підготовки, а й спадковість, відсутність шкідливих звичок, харчування, вік, стать, персональні параметри (зріст і вага), дотримання режиму тренувань.

Чоловіки в середньому можуть розраховувати на приріст близько кілограма м’язової маси на місяць (або 0,25 кг в тиждень), якщо будуть слідувати грамотно складеній програмі вправ, відпочинку і харчування. У жінок через менший рівень тестостерону м’язи ростуть не так швидко: приблизно на півкілограма на місяць.

Швидше за все маса збільшується на першому етапі регулярних силових тренувань, за цей час можна набрати від 5 до 15 кг чистих м’язів.

Потім швидкість буде поступово знижуватися.

Скільки потрібно тренуватися, щоб схуднути?

Ви зможете купувати собі одяг нового розміру щомісяця, якщо заняття спортом поєднаєте з переходом на здорове харчування (і розумне споживання калорій).

За перший тиждень (3-5 занять) ви скинете близько кілограма. На самому початку тренувань організм затримує воду для відновлення м’язів, а потім виводить її, в зв’язку з чим ви трохи набираєте, а потім різко втрачаєте вагу.

Надалі ви будете худнути не більш, ніж на півкілограма на тиждень. Це максимальна можлива швидкість зниження ваги за рахунок спалювання жирів. Вам здається, що це мало? Не думайте про швидкі результати, якщо ваша мета – красиве, струнке і здорове тіло протягом усього життя, ви обов’язково її досягнете при регулярних тренуваннях.

Коли тіло стане підтягнутим і рельєфним?

Для початку переконайтеся, що підходите до завдання комплексно. Чи задіяли ви в силовому тренінгу всі групи м’язів? Чи входять в вашу програму кардіотреніровки? Ви вже перейшли на правильне харчування? Тоді перші результати будуть помітні вже через пару тижнів.

Головне правило тут – регулярність. Постійні фізичні навантаження стимулюють тіло тримати м’язи в тонусі.

Регулярні фізичні навантаження змушують організм витрачати калорії навіть в стані спокою і позбавлятися від жиру, «оголюючи» бажані кубики преса. Якщо ж тренування припиняться, тіло перейде в режим економії: м’язи розслабляться і перестануть спалювати енергію. Організм почне збирати калорії у вигляді жирових відкладень.

Як скоро підвищиться витривалість?

Ефект від кардіотренувань ви помітите вже через тиждень. Стабілізується пульс, ви зможете займатися довше і підвищувати навантаження. Якщо ви тренуєтеся 4 рази на тиждень, то через місяць помітите серйозні зміни в дихальній системі: об’єм легенів збільшиться, дихати стане легше.

Для більшої ефективності спробуйте міняти типи кардіотренувань. Це врятує вас від нудьги і дозволить більш комплексно поліпшувати фізичну форму.

Практикуйте високоінтенсивний інтервальний тренінг пару разів в тиждень, і витривалість буде підвищуватися швидше, ніж при монотонних тренуваннях, якими б інтенсивними вони не були.

Коли тіло стане гнучким?

Слухняне і гнучке тіло – результат, до якого прагне кожен, хто вирішив зайнятися фітнесом. Ходите на йогу? Худнете? Качаєте м’язи? Незалежно від вашого віку, статі та поставлених фітнес-цілей гнучкість принесе тільки користь. Наприклад, при вправах на силу і масу стретчинг вбереже вас від розтягнень і вивихів, а також допоможе м’язам швидше відновитися.

Займатися розтяжкою можна хоч кожен день. Трохи сили волі – і перші вражаючі результати будуть помітні вже через тиждень!

Опублікувати коментар