Заняття йогою в домашніх умовах

Заняття йогою в домашніх умовах

Заняття йогою в домашніх умовах

Заняття йогою в домашніх умовах – не менш важливі, ніж відвідування групових занять з інструктором. Адже тренуватися потрібно щодня, а часто відвідувати йога-центр накладно і за часом, і по фінансам. Як же грамотно організувати свої домашні заняття йогою?

Місце

Якщо у вас є можливість, виділіть для занять йогою окреме місце, досить просторе, щоб розмістити там килимок для занять і щоб при виконанні асан ні руки, ні ноги не торкалися предметів інтер’єру, а голова в нахилах вперед ні в що не впиралася. Також намагайтеся, щоб ваш маленький ашрам розміром 2 х 2 метра був завжди на одному і тому ж місці, а не кочував по квартирі в залежності від ситуації – це важливо ще й з енергетичної точки зору.

Умови

Під час занять вам ніхто не повинен заважати. Якщо ваша дитина просить розповісти казку в той час, як ви намагаєтеся утримати рівновагу, а свекруха з іншої кімнати цікавиться вашою думкою про підвищення цін, то ні про яку концентрацію не йтиметься, швидше за все. Це дійсно дуже важливо! Вся ваша увага має бути зайнята виключно вашою практикою. Але ж у вас є ще той самий набридливий внутрішній діалог! Так що виберіть час, коли вдома нікого не буде, або ж попросіть домашніх не турбувати вас. Вимкніть телефон. Вимкніть телевізор. Одним словом, зведіть до мінімуму зовнішні подразники.

Приберіть ті деталі обстановки, які будуть вам заважати в психічному сенсі. Яскраві настирливі кольору, які ріжуть око, предмет, який нагадує про щось неприємне або ж просто дратує вас своєю формою – все це буде вносити дисгармонію в ваші домашні заняття йогою.

Атрибути

Можливо, вам буде потрібен якийсь сакральний для вас предмет, що надає вам натхнення. Це може бути фігурка Будди, фотографія майстра йоги, якого ви особливо обожнюєте або ж будь-який інший предмет, пов’язаний для вас з духовністю. У присутності такого каталізатора процес піде набагато легше і з більшою радістю.

Також для створення атмосфери спробуйте використовувати пахощі. Головне – вибрати підходящий аромат, який буде налаштовувати саме вас на практику йоги. Він не повинен бути занадто різким або чуттєвим (афродізіаки тут явно не підійдуть), що схиляє вас до розслабленості чи мрійливості. Експериментуйте, і ви знайдете те, що потрібно.

Під час занять йогою ви можете використовувати музику. Знову-таки, вона повинна допомагати вам, а не заважати. Складно радити щось, для кожного буде діяти свій рецепт. Тільки методом проб і помилок ви зможете підібрати варіант, який працює саме у вашому випадку. Мені, наприклад, дуже допомагає альбом Дойтер “Nada Himalaya”.

Подбайте про те, щоб вам не було занадто холодно або занадто жарко.

P.S.

І, нарешті, використовуйте інтуїцію! Якщо вам здається, що все написане тут і де-небудь вам не допоможе, а ніякі аромати, навпаки, не потрібні в принципі – так тому і бути! Дотримуйтесь вашої природи, і тоді домашня практика йоги принесе максимальний ефект.

Sportdominator

Опублікувати коментар